dr n. med. Marian Malinowski
specjalista ginekolog - położnik
Dowiedz się więcej

Oblicz termin swojego porodu!

Kalkulator terminu porodu pozwala na wyliczenie podstawowych terminów w położnictwie. Pozwala także na wyliczenia terminu porodu przy procedurach wspomaganego rozrodu, jak inseminacja i in-vitro.

Kalkulator jest skalibrowany tak, jak kalkulatory położnicze w gabinetach lekarskich lub w aparacie usg Twojego lekarza. 🙂

Zapraszam do korzystania! 🙂

Tydzień ciąży w położnictwie zawsze podawany jest skończony, nigdy zaczęty. To jest najczęstsze miejsce nieporozumień pomiędzy pacjentkami a lekarzami. Ma to szczególne znaczenie podczas badania genetycznego, które ma dość krótki okres czasu na wykonanie! Warto zapoznać się z artykułem na temat obliczania terminu porodu: Termin porodu.

Proszę podać datę ostatniej miesiączki. Będzie ona wykorzystana do dalszych wyliczeń.

Proszę zwrócić uwagę na długość swojego cyklu. Najczęstsza długość cyklu to 28 dni, ale jeśli u Ciebie jest inny, to musisz go zaktualizować, by obliczenia były prawidłowe.

Wyniki:

Jesteś teraz w skończonym tygodniu ciąży: wartosc
Kalkulator podaje skończony tydzień ciąży i kolejne dni zaczętego następnego tygodnia.

Twój termin porodu jest w dniu: wartosc

Data ostatniej miesiączki:wartosc
Data ostatniej miesiączki jest podana przez Ciebie lub wyliczona na podstawie innych dat, które podałaś na samym początku.

Potencjalna data zapłodnienia:wartosc
Potencjalna data zapłodnienia jest okresem orientacyjnym i podaje przybliżony czas owulacji. Szacunkowy okres płodny to ok. 3 dni przed owulacją i 2 dni po owulacji.

II trymestr zaczyna się w dniu: wartosc

III trymestr zaczyna się w dniu: wartosc

Badanie usg 12tc (tzw. genetyczne): wartosc
Badanie genetyczne wykonywane jest wg zasad FMF. Termin na jego wykonanie jest ograniczony czasowo od ok. 11,0tc do 13,6tc, co przekłada się na wymiary CRL 45-84mm, które są kluczowe (tzn. istotne są rzeczywiste wymiary, a nie wyliczone terminy!). Przyjmuje się, że najbezpieczniej umawiać się na badanie w skończonym 12tc. Więcej na temat tego badania przeczytasz tutaj: Badania prenatalne

Badanie połówkowe: wartosc
Badanie połówkowe odbywa się w połowie ciąży, tj. zwyczajowo ok. 20tc. Zgodnie z rekomendacjami zakres, w którym można wykonać to badanie to prawie miesiąc: od 18tc do 22tc.

Badanie III trymestru:wartosc
Badanie III trymestru wykonuje się ok. 30tc (zakres zalecany to 28-32tc).

Proszę pamiętać, że podane terminy jest okresami orientacyjnymi i powinny być skonsultowane z lekarzem prowadzącym. Stosujesz je na własną odpowiedzialność!

Sprawdź opinie
moich pacjentek.

Mój profil w portalu Znanylekarz.pl

Serdecznie zapraszam!

Loading...
Ładowanie...