Porady ginekologiczne on-line

Teleporady rozwijane są już od dawna a postępująca informatyzacja daje
nowe narzędzia, również w przypadku porad ginekologicznych online.
Mamy już e-receptę i e-zwolnienie.

Oczywiście porady online mają swoje ograniczenia i nigdy nie zastąpią tradycyjnej, analogowej wizyty. Niektóre specjalności medyczne wymagają kontaktu z pacjentem, np. nie da się przeprowadzić badania ultrasonograficznego zdalnie.

Ale wiele spraw da się w ten sposób załatwić!

Przejdź do Wirtualnej Przychodni

Co możesz załatwić w ramach porady ginekologicznej on-line?

1. Jeśli chcesz przedłużyć receptę na leki, które przyjmujesz od dawna, np. antykoncepcyjne – przejdź do Antykoncepcja
online!

2. Jeśli potrzebujesz pilnej porady

3. Jeśli potrzebujesz przedłużenia zwolnienia, a z powodu choroby lub innych obiektywnych sytuacji nie możesz stawić
się u lekarza, np. jesteś w ciąży

4. Jeśli potrzebujesz pilnej konsultacji w związku z otrzymanym wynikiem

5. Jeśli potrzebujesz zlecenia na badania

6. Jeśli potrzebujesz się poradzić na jakiś trapiący Cię temat

7. Jeśli potrzebujesz pilnego leczenia infekcji intymnych

Czego nie załatwisz w ramach konsultacji online?

 • Nie ma możliwości wykonania żadnego fizykalnego
  badania,
  np. pobrania cytologii, badania ginekologiczno- położniczego, badania ultrasonograficznego
 • Nie ma możliwości oceny dobrostanu płodu
 • Nie ma możliwości oceny zagrażającego porodu
  przedwczesnego lub rozpoczęcia się porodu w ciąży donoszonej

Jeśli jesteś przekonana, że porada ginekologiczna on-line odpowie na Twoje problemy, to jest to rozwiązanie dla Ciebie!!! Zapraszam na e-Wizytę!

FAQ, czyli najczęstsze pytania i odpowiedzi

Wszystkie niezbędne informacje na temat antykoncepcji online znajdziesz tutaj: Antykoncepcja online.

Za wizytę zapłacisz tak, jak w sklepie internetowym. Masz do wyboru BLIKa, szybki przelew internetowy i kartę kredytową. Ty wybierasz sposób, który jest dla Ciebie najwygodniejszy.

Jeśli potrzebujesz e-recepty, musisz podać kilka informacji. Kluczem jest Twój PESEL, który jest niezbędny do wystawienia e-recepty. Potrzebny jest także powód przyjmowania danego leku, np. kontynuacja antykoncepcji. W tej sytuacji wystarczy wykupienie odpowiedniej konsultacji.

Jeśli potrzebujesz leku, który nie jest kontynuacją leczenia, należy wybrać pełną wizytę i lekarz po przeprowadzeniu wywiadu ustali konieczność przyjmowania leku i wystawi e-receptę.

Umówienie e-wizyty na wybrany termin trwa 2-3 minuty. Sama e-wizyta trwa zwykle ok. 20 minut, czyli tyle ile normalna wizyta w przychodni. e-Wizyta może być skrócona lub przedłużona w razie potrzeby.

Lekarz na wystawienie e-recepty w ramach kontynuacji leczenia ma 48h (okres weekendu). Aczkolwiek najczęściej e-recepta jest wystawiana w czasie kilku godzin od rejestracji wizyty – szybciej, jeśli podasz od razu wszystkie niezbędne informacje (przede wszystkim PESEL i nazwę preparatu, ale także adres z kodem pocztowym i województwem). Im więcej istotnych informacji podasz na samym początku (patrz wyżej), tym szybciej otrzymasz e-receptę.

Jeśli masz pilną sytuację, prosimy poinformować o tym fakcie lekarza po opłaceniu e-wizyty. System daje możliwość komunikacji przed konsultacją online (chat). W razie możliwości wspomniane terminy mogą by przesunięte i przyspieszone.

Należy skorzystać z linku Zapraszam na e-Wizytę. Link przeniesie do systemu organizacyjnego e-Wizyt – taka wirtualna przychodnia. W systemie należy się zarejestrować – tak jak w normalnej rejestracji w przychodni.

Kolejnym krokiem jest zalogowanie się do systemu i wybranie odpowiedniej wizyty w zależności od potrzeb. Następnie należy postępować wg wskazówek.

Rejestracja w systemie jest bezpłatna. Płatność za e-wizytę następuje na samym końcu procesu i jest zatwierdzeniem wcześniej wybranych kroków.

Tak samo jak do normalnej wizyty u ginekologa.

Jeśli potrzebujesz przedłużenia aktualnego leczenia (np. antykoncepcja), musisz podać informacje takie, jak nazwa preparatu, dawkowanie (jeśli nie jest oczywiste), ile potrzebujesz opakowań (górną granicą są przepisy prawa farmaceutycznego) i oczywiście PESEL.

Jeśli chcesz przedstawić swoje badania, musisz wcześniej je zeskanować lub zrobić wyraźne zdjęcie. System daje możliwość przesłania wyników lekarzowi w trakcie wizyty, ale warto to zrobić chwilę wcześniej. Pozwoli to na sprawne zapoznanie się z nimi lekarzowi i usprawnić przebieg wizyty.

Podstawowa i kluczowa różnica polega na tym, że podczas e-Wizyty lekarz nie może przeprowadzić badania fizykalnego pacjenta. Nie pobierze cytologii i nie wykona badania obrazowego. Ale takie badanie może zlecić, a wynik możesz przedstawić w formie elektronicznej na kolejnej konsultacji online.

Wszystkie pozostałe cechy wizyty normalnej i e-Wizyty są wspólne. Możesz poprosić o poradę, możesz otrzymać e-receptę lub e-zwolnienie.

Przede wszystkim nie musisz fizycznie stawić się w gabinecie. Możesz poprosić o poradę z każdego miejsca na świecie i ją otrzymać nie wychodząc z domu.

Nie musisz instalować żadnego dodatkowego oprogramowania by skorzystać z e-Wizyty. Wystarczy komputer z przeglądarką internetową lub smartfon z dostępem do Internetu. System zapewnia komunikację bez dodatkowego oprogramowania.

Zależy to od rodzaju konsultacji ginekologicznej, którą wybrałaś.

Kontakt może być ograniczony tylko do chatu (jak podczas przedłużania antykoncepcji) lub może być poprzez połączenie telefoniczne (pozostałe problemy ginekologiczne). Lekarz zadzwoni do Ciebie na Twój numer, który podałaś podczas rejestracji.

W niektórych wybranych sytuacjach, może być to kontakt przez videorozmowę. Nie jest to jednak standardowa forma kontaktu podczas e-Wizyty.

Obcokrajowcy też mogą otrzymać e-receptę. Jeśli masz przyznany numer PESEL, to sytuacja jest uproszczona i wygląda tak samo jak u polskiego obywatela.

Jeśli nie masz numeru PESEL, to potrzebne są następujące informacje – warto je wcześniej przygotować:

 • numer innego dokumentu identyfikacyjnego i państwo wydające – najlepiej numer paszportu i kraj wystawcy
 • data urodzenia pacjenta
 • adres w Polsce (z kodem pocztowym i województwem)

Więcej informacji znajdziesz pod tym linkiem: e-Recepta, jak jej używać?.

Zapraszam na konsultację ginekologiczną online!

Ostatnie wpisy na blogu

Sprawdź opinie
moich pacjentek.

Mój profil w portalu Znanylekarz.pl

Serdecznie zapraszam!

Loading...
Ładowanie...