Koronawirus: zalecenia dla ciężarnych

kategoria: Koronawirus, Ciąża, Zdrowie, autor: dr n. med. Marian Malinowski

Epidemia #koronawirusa jest już faktem. A jej hasłem wciąż jest #zostanwdomu! Sprawdź zalecenia dla ciężarnych.

Epidemia #koronawirusa jest już faktem. A jej hasłem na razie jest #zostanwdomu! I jest ono znacznie lepsze niż to z Włoch…. Tam zmarło już więcej chorych zakażonych #koronawirusem niż w Chinach…

Ale akcja #zostanwdomu ma swoje praktyczne przełożenie na pacjentów. Odniosę się tylko do ginekologiczno-położniczych, bo o zwykłych moi koledzy napisali już wiele.

Zalecenia dla kobiet w ciąży

  • powinny unikać skupisk ludzkich i miejsc publicznych, gdzie jest zwiększone ryzyko kontaktu z osobą zarażoną #koronawirusem. Powinny przebywać w domu, a na spacery chodzić w miejsca, gdzie nie gromadzą się ludzie. Należy mimo wszystko pamiętać, że ruch w ciąży jest wskazany, jeśli nie ma innych przeciwwskazań położniczych.
  • Należy uważać na przychodnie lekarskie, gdyż jest to miejsce kontaktu z osobami potencjalnie chorymi. Dotyczy to również przychodni ginekologiczno-położniczych, szczególnie jeśli dzielą poczekalnie lub rejestrację z przychodnią ogólną, pediatryczną czy internistyczną.
  • Jeśli jest to możliwe, należy się upewnić, czy kolejna wizyta u Twojego ginekologa jest konieczna. W niektórych sytuacjach nie jest i być może możliwe będzie skorzystanie z e-wizyty (telemedycyna), na której możesz uzyskać niezbędne porady, e-recepty i e-zwolnienia. Dowiesz się tego po kontakcie ze swoim ginekologiem.
Wizualizacja koronowirusa z Wuhan. Prawda, że piękny? I tak samo śmiercionośny…

e-Wizyta

Jeśli jesteś przekonana, że e-wizyta spełnia Twoje oczekiwania, to zapraszam do kontaktu ze swoim ginekologiem i umówienie się na e-Wizytę: https://marianmalinowski.pl/e-wizyta/

Inne zalecenia

Udostępnij

Interesujące tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Może zainteresują Cię również

Serdecznie zapraszam!

Loading...
Ładowanie...