Koronawirus: konsultacje ginekologiczne

kategoria: Koronawirus, Zdrowie, autor: dr n. med. Marian Malinowski

Epidemia #koronawirusa jest faktem. A jej hasłem jest #zostanwdomu! Zapoznaj się z zaleceniami dotyczącymi konsultacji ginekologicznych.

Epidemia #koronawirusa jest już faktem. A jej hasłem na razie jest #zostanwdomu! I jest ono znacznie lepsze niż to z Włoch…. Tam zmarło już więcej chorych zakażonych #koronawirusem niż w Chinach…

Ale akcja #zostanwdomu ma swoje praktyczne przełożenie na pacjentów. Odniosę się tylko do ginekologiczno-położniczych, bo o zwykłych moi koledzy napisali już wiele.

Należy pamiętać, że przychodnie lekarskie to miejsce kontaktu z osobami potencjalnie chorymi. Dotyczy to również przychodni ginekologiczno-położniczych, szczególnie jeśli dzielą poczekalnie lub rejestrację z przychodnią ogólną, pediatryczną czy internistyczną.

Ginekologiczne problemy

  • Jeśli jest to problem pilny i wymagający natychmiastowej porady, należy się zgłosić na wizytę tradycyjną. Aczkolwiek część problemów ginekologicznych można rozwiązać w trakcie e-wizyty. Rozważ tę opcję, jeśli Twój problem nie będzie wymagał badania ginekologicznego lub badania ultrasonograficznego. Część leków można przepisać tylko po zebraniu wywiadu. Rozważ wtedy e-wizytę, gdyż zmniejszasz wtedy ryzyko swojego kontaktu z osobą zarażoną #koronawirusem oraz zmniejszasz ryzyko zarażenia innych, jeśli sama jesteś nosicielem #koronawirusa.
  • Jeśli potrzebujesz przedłużenia aktualnego leczenia lub kolejnej recepty na antykoncepcję, to możesz skorzystać z e-wizyty.
  • Jeśli chcesz się zgłosić na badania okresowe, to rozważ wykonanie ich w późniejszym terminie.
Wizualizacja koronowirusa z Wuhan. Prawda, że piękny? I tak samo śmiercionośny…

e-Wizyta

Jeśli jesteś przekonana, że e-wizyta spełnia Twoje oczekiwania, to zapraszam do kontaktu ze swoim ginekologiem i umówienie się na e-Wizytę: https://marianmalinowski.pl/e-wizyta/

Udostępnij

Interesujące tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Może zainteresują Cię również

Serdecznie zapraszam!

Loading...
Ładowanie...