dr n. med. Marian Malinowski

specjalista ginekolog - położnik
Dowiedz się więcej

Zapraszam na e-Wizytę!

Kliknij tutaj, by przejść do Wirtualnej Przychodni!

Telemedycyna jest rozwijana już od dawna a postępująca informatyzacja daje nowe narzędzia. Mamy już:

 • e-receptę
 • e-zwolnienie
Na e-Wizycie możesz uzyskać zwolnienie lekarskie (e-ZLA) oraz e-receptę.

Oczywiście telemedycyna ma swoje ograniczenia i nigdy nie zastąpi tradycyjnej, analogowej wizyty. Niektóre specjalności medyczne wymagają kontaktu z pacjentem, np. nie da się przeprowadzić badania ultrasonograficznego zdalnie. Ale wiele spraw da się w ten sposób załatwić!

Co możesz załatwić w ramach e-wizyty?

 1. Jeśli chcesz przedłużyć receptę na leki, które przyjmujesz od dawna, np. antykoncepcyjne
 2. Jeśli potrzebujesz pilnej porady
 3. Jeśli potrzebujesz przedłużenia zwolnienia, a z powodu choroby lub innych obiektywnych sytuacji nie możesz stawić się u lekarza, np. jesteś w ciąży
 4. Jeśli potrzebujesz pilnej konsultacji w związku z otrzymanym wynikiem
 5. Jeśli potrzebujesz zlecenia na badania
 6. Jeśli potrzebujesz się poradzić na jakiś trapiący Cię temat
 7. Jeśli potrzebujesz pilnego leczenia infekcji intymnych

Czego nie załatwisz przez Internet!

Podczas e-Wizyty nie można wykonać żadnych badań obrazowych.
 1. Nie ma możliwości wykonania żadnego fizykalnego badania, np. pobrania cytologii, badania ginekologiczno-położniczego, badania ultrasonograficznego
 2. Nie ma możliwości oceny dobrostanu płodu
 3. Nie ma możliwości oceny zagrażającego porodu przedwczesnego lub rozpoczęcia się porodu w ciąży donoszonej

Jeśli jesteś przekonana, że wizyta on-line odpowie na Twoje problemy, to jest to rozwiązanie dla Ciebie!!!

Zapraszam na e-Wizytę!

Kliknij tutaj, by przejść do Wirtualnej Przychodni!


FAQ, czyli najczęstsze pytania i odpowiedzi

Kończą mi się tabletki antykoncepcyjne. Jak mogę otrzymać nową receptę?

Antykoncepcja online jest coraz popularniejszą usługą. W jej ramach otrzymasz nową receptę w ramach kontynuacji aktualnej terapii. Musisz tylko podać kilka kluczowych informacji, jak:

 • nazwa preparatu, który stosujesz – nie ma znaczenia, jaką formę antykoncepcji wybrałaś (tabletki, plastry lub krążki dopochwowe)
 • informacja o tym, od jak dawna ją stosujesz i o ewentualnych dolegliwościach, np. stosuję tabletki od 2 lat bez żadnych problemów
 • dane identyfikacyjne niezbędne do wystawienia recepty: numer PESEL i adres (proszę pamiętać o kodzie pocztowym i województwie). Twoje imię i nazwisko będę już znał, gdyż jest niezbędne przy zakładaniu konta w wirtualnej przychodni.
Antykoncepcja online jest już dostępna. Możesz zarówno przedłużyć online aktualnie stosowaną metodę antykoncepcji otrzymując e-receptę, jak również zacząć stosowanie antykoncepcji po raz pierwszy, również online.

Ile to trwa?

To zależy, ile podasz informacji na początku. Zwykle w ciągu kilku godzin otrzymujesz e-receptę w formie PDF. Jeśli masz konto na portalu pacjent.gov.pl (IKP), taka e-recepta też się tam pojawi.

Jeśli niezbędne będą informacje, które wymieniłem wyżej a ich nie podałaś na początku e-wizyty (specjalny chat), czas na otrzymanie e-recepty się wydłuży.

Chcę zacząć stosować antykoncepcję, co wtedy?

Jeśli dopiero chcesz zacząć stosować antykoncepcję, to także możesz to zrobić w ramach telewizyty (antykoncepcja online).

Dobranie antykoncepcji to niekiedy skomplikowany proces i dlatego nie da się tego zrobić w formie chatu, który jest nieco ograniczoną i powolną formą komunikacji. Musisz wtedy wybrać pełną e-wizytę, w której jest przewidziany kontakt telefoniczny. W takiej sytuacji lekarz skontaktuje się z Tobą i po zebranym wywiadzie zaproponuje odpowiednią i dobraną dla Ciebie antykoncepcję, oczywiście online. 🙂

Więcej o antykoncepcji znajdziesz na blogu: https://marianmalinowski.pl/antykoncepcja/.

Jak wygląda płatność za e-Wizytę?

Telemedycyna na naszych oczach staje się faktem. Sprawdź, czy to dla Ciebie również jest dobre rozwiązanie!

Za wizytę zapłacisz tak, jak w sklepie internetowym. Masz do wyboru BLIKa, szybki przelew internetowy i kartę kredytową. Ty wybierasz sposób, który jest dla Ciebie najwygodniejszy.

Jak mogę otrzymać e-receptę?

Jeśli potrzebujesz e-recepty, musisz podać kilka informacji. Kluczem jest Twój PESEL, który jest niezbędny do wystawienia e-recepty. Potrzebny jest także powód przyjmowania danego leku, np. kontynuacja antykoncepcji. W tej sytuacji wystarczy wykupienie odpowiedniej konsultacji.

Jeśli potrzebujesz leku, który nie jest kontynuacją leczenia, należy wybrać pełną wizytę i lekarz po przeprowadzeniu wywiadu ustali konieczność przyjmowania leku i wystawi e-receptę.

Ile to trwa?

Umówienie e-wizyty na wybrany termin trwa 2-3 minuty. Sama e-wizyta trwa zwykle ok. 20 minut, czyli tyle ile normalna wizyta w przychodni. e-Wizyta może być skrócona lub przedłużona w razie potrzeby.

Lekarz na wystawienie e-recepty w ramach kontynuacji leczenia ma 48h (okres weekendu). Aczkolwiek najczęściej e-recepta jest wystawiana w czasie kilku godzin od rejestracji wizyty – szybciej, jeśli podasz od razu wszystkie niezbędne informacje (przede wszystkim PESEL i nazwę preparatu, ale także adres z kodem pocztowym i województwem). Im więcej istotnych informacji podasz na samym początku (patrz wyżej), tym szybciej otrzymasz e-receptę.

Mam pilną sytuację, co wtedy?

Jeśli masz pilną sytuację, prosimy poinformować o tym fakcie lekarza po opłaceniu e-wizyty. System daje możliwość komunikacji przed e-wizytą (chat). W razie możliwości wspomniane terminy mogą by przesunięte i przyspieszone.

Jak umówić e-Wizytę?

Należy skorzystać z linku Zapraszam na e-Wizytę. Link przeniesie do systemu organizacyjnego e-Wizyt – taka wirtualna przychodnia. W systemie należy się zarejestrować – tak jak w normalnej rejestracji w przychodni.

Kolejnym krokiem jest zalogowanie się do systemu i wybranie odpowiedniej e-wizyty w zależności od potrzeb. Następnie należy postępować wg wskazówek.

Rejestracja w systemie jest bezpłatna. Płatność za e-wizytę następuje na samym końcu procesu i jest zatwierdzeniem wcześniej wybranych kroków.

Jak się przygotować do e-Wizyty?

Tak samo jak do normalnej wizyty.

Jeśli potrzebujesz przedłużenia aktualnego leczenia (np. antykoncepcja), musisz podać informacje takie, jak nazwa preparatu, dawkowanie (jeśli nie jest oczywiste), ile potrzebujesz opakowań (górną granicą są przepisy prawa farmaceutycznego) i oczywiście PESEL.

Jeśli chcesz przedstawić swoje badania, musisz wcześniej je zeskanować lub zrobić wyraźne zdjęcie. System daje możliwość przesłania wyników lekarzowi w trakcie wizyty, ale warto to zrobić chwilę wcześniej. Pozwoli to na sprawne zapoznanie się z nimi lekarzowi i usprawnić przebieg wizyty.

Czy się różni wizyta normalna w przychodni od e-Wizyty?

Teleporadę możesz odbyć nie wychodząc ze swojego domu.

Podstawowa i kluczowa różnica polega na tym, że podczas e-Wizyty lekarz nie może przeprowadzić badania fizykalnego pacjenta. Nie pobierze cytologii i nie wykona badania obrazowego. Ale takie badanie może zlecić, a wynik możesz przedstawić w formie elektronicznej na kolejnej e-wizycie.

Wszystkie pozostałe cechy wizyty normalnej i e-Wizyty są wspólne. Możesz poprosić o poradę, możesz otrzymać e-receptę lub e-zwolnienie.

Jakie są plusy e-Wizyty?

Przede wszystkim nie musisz fizycznie stawić się w gabinecie. Możesz poprosić o poradę z każdego miejsca na świecie i ją otrzymać nie wychodząc z domu.

Czy muszę instalować jakąś apkę na swoim telefonie lub aplikację na komputerze?

Nie musisz instalować żadnego dodatkowego oprogramowania by skorzystać z e-Wizyty. Wystarczy komputer z przeglądarką internetową lub smartfon z dostępem do Internetu. System zapewnia komunikację bez dodatkowego oprogramowania.

W jaki sposób kontaktuje się ze mną lekarz na e-Wizycie?

Zależy to od rodzaju e-Wizyty, którą wybrałaś.

Kontakt może być ograniczony tylko do chatu lub może być poprzez połączenie telefoniczne. Lekarz zadzwoni do Ciebie na Twój numer, który podałaś podczas rejestracji.

W niektórych wybranych sytuacjach, może być to kontakt przez videorozmowę. Nie jest to jednak standardowa forma kontaktu podczas e-Wizyty.

Jestem obcokrajowcem, czy też otrzymam e-receptę?

Obcokrajowcy też mogą otrzymać e-receptę. Jeśli masz przyznany numer PESEL, to sytuacja jest uproszczona i wygląda tak samo jak u polskiego obywatela.

Jeśli nie masz numeru PESEL, to potrzebne są następujące informacje – warto je wcześniej przygotować:

 • numer innego dokumentu identyfikacyjnego i państwo wydające – najlepiej numer paszportu i kraj wystawcy
 • data urodzenia pacjenta
 • adres w Polsce (z kodem pocztowym i województwem)

Zapraszam na e-Wizytę!

Kliknij tutaj, by przejść do Wirtualnej Przychodni!

Ostatnie wpisy na blogu

Sprawdź opinie
moich pacjentek.

Mój profil w portalu Znanylekarz.pl

Serdecznie zapraszam!

Loading...
Ładowanie...