Leczenie niepłodności

2017-02-19
kategoria: niepłodność

Leczenie niepłodności to nie tylko in-vitro. Zgodnie z rekomendacjami Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego oraz zagranicznych towarzystw naukowych zajmujących się tym problemem (np. ESHRE, ASMR) przed przystąpieniem do najbardziej zaawansowanych technik wspomaganego rozrodu należy spróbować rozpoznać przyczynę niepłodności, a następnie dopasować do niej dalsze postępowanie. Często wystarcza proste, ale odpowiednio dobrane leczenie hormonalne.

Wyrównanie zaburzeń hormonalnych

Proces prowadzący do powstania i podtrzymania ciąży jest skomplikowany i bardzo wrażliwy na wszelkie zaburzenia. Zaburzenia te nie zawsze są oznaką choroby (np. intensywne ćwiczenia sportowe mogą zablokować owulacje), ale zawsze wymagają rozpoznania i ich zrozumienia. Dzięki doświadczonemu laboratorium z pełnym panelem badań hormonalnych możemy je wykryć i zaproponować odpowiednią pomoc prowadzącą do przywrócenia ich prawidłowych funkcji.

Stymulacja owulacji

Stymulacja owulacji jest formą leczenia hormonalnego i polega na kontrolowanym wywołaniu owulacji, kiedy jest podejrzenie dysfunkcji tego skomplikowanego procesu.

Leczenie operacyjne

W niektórych sytuacjach diagnostyka i leczenie operacyjne jest niezbędne. Pierwszym etapem jest zawsze prawidłowe rozpoznanie i zaproponowanie najbardziej optymalnej terapii, jeśli to możliwe małoinwazyjnej (laparoskopia, histeroskopia), w renomowanych ośrodkach akademickich.

Zapłodnienie pozaustrojowe i inseminacja

Inseminacja i zapłodnienie pozaustrojowe są inwazyjnymi technikami leczenia niepłodności. Szczególnie ta ostatnia wymaga odpowiedniego zaplecza laboratoryjnego. Kwalifikacja do takiego leczenia jest zgodna z aktualnymi rekomendacjami w tym zakresie.

Marian Malinowski
Nazywam się Marian Malinowski, jestem położnikiem i ginekologiem. Specjalizuję się w diagnostyce i leczeniu niepłodności, ultrasonografii prenatalnej i ginekologicznej, prowadzeniem ciąż fizjologicznych i patologicznych, antykoncepcji oraz małoinwazyjnym leczeniu operacyjnym. Bardzo zależy mi, by oprócz pomocy medycznej, każda pacjentka czuła się podczas wizyty komfortowo i bezpiecznie.

Opinie pacjentów

Martyna (20 stycznia 2014)

Prowadziłam swoją pierwszą ciążę u dr Malinowskiego w przychodni przyszpitalnej na Inflanckiej. Uważam, że to bardzo dobry lekarz. Zawsze zlecał potrzebne badania, wyczerpująco odpowiadał na wszystkie moje pytania, rozwiewał wątpliwości. Bardzo dokładny podczas badań usg. Szczerze polecam!

Klaudia (10 czerwca 2016)

Zdecydowanie bardzo dobry lekarz, profesjonalnie podchodzący do pracy. Robiliśmy badanie usg i po raz pierwszy usłyszeliśmy dokładnie, co lekarz widzi na ekranie, co oznaczają pomiary. Wszystkie pytania jasno i rzeczowo wyjaśnione. Z wizyty wyszliśmy po dwukrotnym upewnieniu się, że wiemy wszystko i mozemy spać spokojnie.

Marlena (5 stycznia 2016)

Fantastyczny lekarz, fantastyczny człowiek! W pełni profesjonalne i bardzo indywidualne podejście do pacjentki! Każdy problem omawiany w sposób rzeczowy i przejrzysty... do tego anielska cierpliwość! Badanie USG przeprowadzane w sposób bardzo szczegółowy, co niestety jest rzadkością w wielu przypadkach... (polecam również z czystym sumieniem wykonanie badania SonoHSG).

Agata (5 stycznia 2017)

To już moja 3-cia wizyta u dr Mariana Malinowskiego. Za każdym razem jestem pod wrażeniem profesjonalizmu, spokoju, życzliwości i rzetelności pana doktora. Wywiad przeprowadzany jest szczegółowo, ale naturalnie, w  sposób niekrepujący. Doktor wszystko dokładnie wyjaśnia, używając terminologii zrozumiałej dla przeciętnej pacjentki, nie ma "głupich pytań". Cieszę się, że po wielu nieudanych próbach znalazłam w końcu lekarza, któremu można ufać i który jest skuteczny w leczeniu.

Marta (19 marca 2017)

USG ciąży bliźniaczej wykonywała u dr Malinowskiego już dwukrotnie. Doktor zdecydowanie wzbudza zaufanie. Badanie przebiega bez pośpiechu, na bieżąco jest omawiane i dokładnie wyjaśniane. Polecam :)

Edyta (27 marca 2017)

Bardzo dokładny, profesjonalny i rzeczowy lekarz. Wzbudza ogromne zaufanie i zawsze służy swoją wiedzą i doświadczeniem. Prowadząc ciąże u tego doktora czuję, że jesteśmy razem z Maleństwem w naprawdę dobrych rękach. Polecam wizyty u tego lekarza każdej Pani, która wymaga od lekarza reprezentowania najwyższych standardów i opieki w trakcie trwania ciąży.